Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Rosyjska dusza

Idź do spisu treści

Menu główne

Wieczór autorski

Artykuły

Wieczór autorski Swietłany Kowalewej


Rosyjska poetka, Swietłana Kowalewa, postanowiła w swoje urodziny zrobić prezent ziomkom z Krasnogorska i zaprosiła mieszkańców okolic Moskwy na wieczór autorski.    
Na to spotkanie Swietłana zaprosiła swoich sympatyków-wykonawców i współautorów-kompozytorów z Moskwy, Sankt Petersburga, Doniecka, Warszawy... Koncert prowadził gitarzysta Dmitrij Rodiczew w towarzystwie samej Swietłany. Władając wrodzonym arystokratyzmem i twórczą intuicją, autorka hojnie obdarzała publiczność ciepłem swojej duszy przez cały czas trwania bajeczno-poetyckiego przedstawienia. Od pierwszych minut, na widowni panowała wspaniała atmosfera przesiąknięta serdecznością i szczerością. Swietłana recytowała wiersze, a publiczność reagowała żywiołowo - ciesząc się, popadając w zadumę, śmiejąc się albo smucąc... Na scenie zmieniali się wspaniali artyści, wykonując pieśni i romanse, otwierając przed słuchaczami wciąż nowe i nowe horyzonty poezji Swietłany Kowalewej.
W programie zabrzmiały utwory z muzyką: W. Siemionowa „Wola wolna” i „Nie patrz na mnie…”; S. Biełogołowa „Jesień”, „Lipcowy śnieg” i „Zgubiłam rano jeden kolczyk”; W. Ponomariewej „On wyjechał” i „Początek sierpnia”; A. Iwanowa „Biała wiśnia” i „Kółeczka”; M. Maszczkaucana - „Wroniątko” i wiele innych.
Wykonawcami byli: zasłużona artystka Rosji Galina Uletowa, zasłużony artysta Ukrainy Siergiej Szeremiet a także laureaci wszechrosyjskich i międzynarodowych konkursów: Inna Razumichina, Alona Pietrowskaja, Elena Wasiljewa, Siergiej Rusanow. Była wśród nich i piosenkarka z Polski - Faina Nicolas. Akompaniował wspaniały kwintet „Most Pocałunków” Eleny Bułanowoj z Sankt Petersburga.
Wspaniały, dwuczęściowy koncert, na długo pozostanie w pamięci widzów. Swietłana Kowalewa jest jedną z najbardziej interesujących, oryginalnych i rozpoznawalnych współczesnych poetek - wspólnie ze swoimi artystami podarowała widzom wiele wspaniałych wzruszeń, ukojenia i ciepła!

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego