Rosyjska dusza

Idź do spisu treści

Menu główne

Wieczór autorski

Artykuły

Wieczór autorski Swietłany Kowalewej


Rosyjska poetka, Swietłana Kowalewa, postanowiła w swoje urodziny zrobić prezent ziomkom z Krasnogorska i zaprosiła mieszkańców okolic Moskwy na wieczór autorski.    
Na to spotkanie Swietłana zaprosiła swoich sympatyków-wykonawców i współautorów-kompozytorów z Moskwy, Sankt Petersburga, Doniecka, Warszawy... Koncert prowadził gitarzysta Dmitrij Rodiczew w towarzystwie samej Swietłany. Władając wrodzonym arystokratyzmem i twórczą intuicją, autorka hojnie obdarzała publiczność ciepłem swojej duszy przez cały czas trwania bajeczno-poetyckiego przedstawienia. Od pierwszych minut, na widowni panowała wspaniała atmosfera przesiąknięta serdecznością i szczerością. Swietłana recytowała wiersze, a publiczność reagowała żywiołowo - ciesząc się, popadając w zadumę, śmiejąc się albo smucąc... Na scenie zmieniali się wspaniali artyści, wykonując pieśni i romanse, otwierając przed słuchaczami wciąż nowe i nowe horyzonty poezji Swietłany Kowalewej.
W programie zabrzmiały utwory z muzyką: W. Siemionowa „Wola wolna” i „Nie patrz na mnie…”; S. Biełogołowa „Jesień”, „Lipcowy śnieg” i „Zgubiłam rano jeden kolczyk”; W. Ponomariewej „On wyjechał” i „Początek sierpnia”; A. Iwanowa „Biała wiśnia” i „Kółeczka”; M. Maszczkaucana - „Wroniątko” i wiele innych.
Wykonawcami byli: zasłużona artystka Rosji Galina Uletowa, zasłużony artysta Ukrainy Siergiej Szeremiet a także laureaci wszechrosyjskich i międzynarodowych konkursów: Inna Razumichina, Alona Pietrowskaja, Elena Wasiljewa, Siergiej Rusanow. Była wśród nich i piosenkarka z Polski - Faina Nicolas. Akompaniował wspaniały kwintet „Most Pocałunków” Eleny Bułanowoj z Sankt Petersburga.
Wspaniały, dwuczęściowy koncert, na długo pozostanie w pamięci widzów. Swietłana Kowalewa jest jedną z najbardziej interesujących, oryginalnych i rozpoznawalnych współczesnych poetek - wspólnie ze swoimi artystami podarowała widzom wiele wspaniałych wzruszeń, ukojenia i ciepła!

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego