Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Rosyjska dusza

Idź do spisu treści

Menu główne

Na spotkanie Nowego Roku

Artykuły

Przekład artykułu z rosyjskojęzycznego czasopisma"Европа.RU" nr 80, grudzień 2013-styczeń 2014
Drodzy Czytelnicy!

Mija kolejny rok kalendarzowy i nastał czas podsumowania osiągnięć twórczych. 2013 rok nie poskąpił nowych zdarzeń w moim życiu. Były koncerty w czeskiej Pradze i rosyjskim Sankt Petersburgu, obrona pracy magisterskiej na uniwersytecie i dyplom za umacnianie przyjaźni i wzajemnych relacji w stosunkach polsko-rosyjskich przyznany przez Rossotrudniczestwo, festiwal w Legnicy i rosyjski wieczór w Krakowie, twórcze spotkania i znajomości, ukazała się płyta solna „Jesień”, i, oczywiście, powstały nowe piosenki! Piosenka do tekstu Gienadija Malejewa „Давайте говорить на русском языке” (Rozmawiajmy po rosyjsku), rozbrzmiewa w różnych zakątkach świata i stała się nawet „wizytówką” audycji o języku rosyjskim w radiu Dublin…
Chcę także podzielić się z czytelnikami wspaniałą wiadomością otrzymaną od znanego już Wam Tadeusza Rubnikowicza: jego współpraca z profesjonalnym polskim zespołem muzycznym ODN – Orkiestra Dni Naszych z Siedlec, zakończyła się wydaniem płyty z rosyjskimi piosenkami ludowymi i romansami, których teksty na język polski przełożył Tadeusz.
Mijający rok odznaczał się aktywnymi i znaczącymi wydarzeniami. Mam nadzieję, że kolejny podtrzyma tę tradycję. Szczęśliwie przeżyliśmy Rok Żmii i wchodzimy w okres jednego z najbardziej ciekawych znaków chińskiego horoskopu – Konia – symbolu szlachetności, elegancji, ambicji, siły, pracowitości i heroizmu. Rok Konia uważa się za okres sukcesu, szczęścia i sprzyjający wszelkim aspektom życia. Ja także, z całego serca życzę naszym czytelnikom, by takim właśnie okazał się dla nas wszystkich! Szczęśliwego Nowego Roku!

Wasza Faina Nikolas

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego